Menu
Medistyl

Chemie

Již 30 let jsme silným a spolehlivým partnerem v oblasti poradenských služeb týkajících se české a evropské chemické legislativy a problematiky nebezpečných chemických látek a směsí. Od roku 2013 je Medistyl, spol. s r.o., členem Svazu chemického průmyslu ČR a v roce 2019 již potřetí obhájil zásady RESPONSIBLE CARE. Certifikát a dotazník samohodnocení společnosti Medistyl, spol. s r.o., za rok 2018 je k nahlédnutí zde.

Portfolio služeb

Portfolio našich služeb se nezaměřuje pouze na poradenství v oblasti nebezpečných chemických látek a směsí, detergentů, biocidních přípravků, ale např. i na problematiku POPs, PIC, RoHS atd. V současné době rozšiřujeme naši poradenskou činnost i o kosmetické přípravky či tabákové výrobky (náplně do elektronických cigaret, nikotinové sáčky) v reakci na stávající potřeby našich klientů. Legislativa se neustále vyvíjí, její jednotlivé oblasti se prolínají a i my chceme růst a neustále se posouvat společně s našimi zákazníky a jejich potřebami. Naším cílem je profesionální přístup ke každému problému a vysoký standard všech našich služeb.

Další významnou složkou našeho portfolia je zpracování, revize a překlad bezpečnostních listů a štítků v souladu s aktuální legislativou, zejména s nařízením REACH a CLP. Rádi se se svými klienty setkáváme i osobně na odborných seminářích či školeních, ať už jsou to klasické semináře, či školení na míru, a doufáme, že jsou hodnotným zdrojem vědomostí a informací.

Odborné systémy a aplikace

Naše vědomosti přenášíme i do digitálního světa informací. Jsme hrdými tvůrci databáze nebezpečných chemických látek MEDIS-ALARM, webové aplikace CLASSIFIC a spoluautory programů ADRem/RIDem. Dále disponujeme přístupem k více než 100 databázím pokrývajícím vědeckou literaturu z celého světa v oblasti medicíny, farmacie, chemie a patentové problematiky. Z oblasti chemie jsou to např. databáze Chemical Abstracts, RTECS, SciSearch, ReaxysFile, Analytical Abstracts a mnoho dalších. Našim klientům poskytujeme nejen zpracování rešerší (jednorázové, patentové), tzv. studijních zpráv, ale i pravidelné sledování databází podle zadaného tématu. Jsme experti ve světě informací. S námi budete mít vždy dokonalý přehled a budete o krok napřed.